Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości w Kłodzku, Kłodzko

Informatycy Polskiego Towarzystwa Informatycznego szkolą informatyków z KSP

Od maja 2021 roku uczniowie klas informatycznych Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości, wraz z nauczycielami przedmiotów informatycznych, uczestniczą w darmowym szkoleniu z informatyki zorganizowanym przez Dolnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

To pierwsze tego typu szkolenie w Polsce – ma ono charakter pilotażowy i jest prowadzone w trybie zdalnym-synchronicznym za pośrednictwem platformy MS Teams. Głównym celem jest próba zrozumienia potrzeb młodzieży w zakresie kształcenia informatyki, której wynikiem będzie dopracowanie programu szkolenia dla kolejnych grup oraz zapoznanie z zaawansowanymi zagadnieniami informatycznymi, tematyką i zakresem prac w zawodzie informatyka oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym i certyfikacją ECDL.

Szczegółowy plan zajęć obejmuje m.in.: algorytmy, programowanie w języku Pyhton, systemy liczbowe i architekturę komputerów, wytwarzanie oprogramowania, realizację projektów w języku Python, zarządzanie projektami informatycznymi, programowanie webowe RWD i CMS.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty wydane przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Planowane są dalsze tego typu szkolenia dla klas informatycznych w naszej Szkole.

Ireneusz BASAJ