Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości w Kłodzku, Kłodzko

JEDYNE TECHNIKUM POWIATU KŁODZKIEGO NOTOWANE W RANKINGU PERSPEKTYWY 2019

Natan Sypień z 2TE zajął 7 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach

Uczeń KSP w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Podatki dochodowe: PIT, CIT, opodatkowanie przedsiębiorców, ulga rehabilitacyjna, warunki wpisu na listę doradców podatkowych – te pojęcia nie stanowiły tajemnicy dla finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się 12 kwietnia br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zapewnili sobie możliwość studiowania na tym wydziale. Tegoroczną edycję Konkursu objęło patronatem Ministerstwo Finansów.

Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów problematyki podatkowej oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego. Duża liczba uczestników i ich szeroka wiedza dowodzą, że ten cel został osiągnięty

Do Katowic przyjechali laureaci 11 regionalnych finałów Konkursu (w sumie 51 osób). Z Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości do regionalnego etapu dostało się aż 9 osób. Z tej 9-tki na etap finałowy w Katowicach zakwalifikował się Natan Sypień z klasy 2TE, kształcącej w zawodzie technik ekonomista.

Konkurs w Katowicach składał się z dwóch etapów:

  1. Testu jednokrotnego wyboru, po którym najlepsi przystępowali do drugiego etapu, czyli
  2. Części ustnej, gdzie należało odpowiedzieć na trzy pytania przed sześcioosobową komisją.

I tu miła niespodzianka. Uczeń Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości Natan Sypień z zajął 7 miejsce w Polsce i tym samym został finalistą Konkursu, który ma charakter ogólnopolski i międzynarodowy. Brawo Natan – wielkie gratulacje.

Mała galeria zdjęć z Konkursu.

Bardzo dziękuję Panu Ryszardowi Klimaszewskiemu za przygotowanie ucznia do Konkursu, Jego obecność i wsparcie w tych ważnych dla naszego ucznia dniach.