Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości w Kłodzku, Kłodzko

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w KSP – aktualizacja z 03 czerwca 2020 roku

Aktualizacja z 03 czerwca 2020 roku:

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Edukacji Narodowej, Pana Dariusz Piontkowskiego, z dnia 1 czerwca 2020 roku, kształcenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zostało przedłużone do 26 czerwca 2020 roku.

O formule zakończenia roku szkolnego 2019/2020, w tym o sposobie i czasie rozdania świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły, zostaną Państwo poinformowani w osobnym komunikacie.

Aktualizacja z 25 maja 2020 roku:

List Pani Marii Leśniak Wizytatora Wydziału Nadzoru Kształcenia Ponadpodstawowego i Strategii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty we Wrocławiu:

Szanowni Państwo,

z uwagi na wyjątkową sytuację epidemii koronawirusa i zapotrzebowanie ze strony szpitali na krew i jej składniki, zwracamy się z prośbą do dyrektorów, nauczycieli oraz pełnoletnich uczniów o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie miejsca swojego zamieszkania w celu oddawania krwi.

Krew jest lekiem, którego nie można kupić, ani wyprodukować. W obecnej sytuacji wszyscy zdajemy bardzo ważny egzamin społecznej odpowiedzialności. Oddaję krew, ratuję życie.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/nck/o-krwi-i-krwiodawstwie

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/akcje-charytatywne/brakuje-krwi-kt%C3%B3ra-ratuje-%C5%BCycie/ar-BB14fgit

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w miejscu zamieszkania.

Aktualizacja z 19 maja 2020 roku:

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek sytemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że czas zawieszenia zajęć w szkołach został wydłużony do 07 czerwca 2020 roku. Na mocy tego aktu prawnego, od dnia 01 czerwca 2020 roku do dnia 05 czerwca 2020 roku uczniowie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości będą mogli skorzystać z konsultacji z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne, z konsultacji z pedagogiem szkolnym i ze szkolnym psychologiem oraz otrzymają możliwość skorzystania z biblioteki szkolnej. Harmonogram konsultacji oraz uwagi dotyczące ich przeprowadzenia zostaną udostępnione uczniom Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości do 22 maja 2020 roku.

Zachęcam do lektury informacji zawartych na stronie internetowej:

Aktualizacja z 14 maja 2020 roku:

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (https://www.gov.pl/web/edukacja) opublikowano artykuł Co ze szkołami do wakacji? (odnośnik do artykułu: informacja_MEN_13.05).

Aktualizacja z 04 maja 2020 roku:

04 maja 2020 roku ruszyło „Repetytorium Maturzysty”, czyli nowa oferta Telewizji Polskiej skierowana do maturzystów. To propozycja dla uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Materiały dostępne będą także na VOD.TVP.PL. Ministerstwo Edukacji Narodowej jest partnerem projektu. Więcej informacji tutaj: MEN_repetytorium_maturzysty.

Aktualizacja z 24 kwietnia 2020 roku:

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 roku w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku:   harmonogram (905,2 KiB, 0 hits).

Do 24 maja 2020 roku przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. 24 kwietnia Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia (  rozporządzenie_24.04.2020r. (139,4 KiB, 0 hits)). Więcej informacji na stronie MEN: pełna informacja.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Pana Romana Kowalczyka, do Maturzystów:

Drodzy Maturzyści!

Szanowni Państwo Rodzice, Dyrektorzy i Nauczyciele!

W piątek 24 kwietnia br. dla uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników kończy się rok szkolny 2019/2020. Rok trudny – epidemia koronawirusa spowodowała zawieszenie zajęć w szkołach od 12 marca i konieczność prowadzenia nauczania na odległość. Tym goręcej gratuluję młodzieży ukończenia szkoły. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy przyłożyli rękę do tego sukcesu, zwłaszcza do rodziców, dyrektorów, wychowawców i nauczycieli. Dobra robota – wszyscy Państwo możecie być z siebie dumni! Termin i sposób wydania świadectw ukończenia szkoły określą dyrektorzy dbając o zasady bezpieczeństwa i higieny.

Koleżanki i Koledzy Dyrektorzy i Nauczyciele!

Nam, kadrze pedagogicznej, przypadło w udziale ważne i odpowiedzialne zadanie wychowywania i kształcenia młodego pokolenia. Przekazywania umiejętności i wiedzy, formowania osobowości, hartowania charakterów. Wychowania uczniów na ludzi mądrych, dobrych, samodzielnych, pomocnych, aktywnych. Ludzi o otwartych głowach, gorących sercach, czystych rękach i prostych moralnych kręgosłupach. Kochających Polskę i naszą małą ojczyznę Dolny Śląsk. Szanujących innych ludzi, inne nacje i inne państwa. Takich, którzy śmiało krocząc przez życie wiele osiągną, będą kimś, przerosną swoich mistrzów.

Serdecznie dziękując za zaangażowanie i wszystkie dotychczasowe działania bardzo proszę, byście Koleżanki i Koledzy w dalszym ciągu wspierali swoich podopiecznych w przygotowaniach do egzaminu maturalnego oraz egzaminu zawodowego. Uczyli ich zdalnie, utrzymywali żywy kontakt, służyli radą i pomocą, pokrzepiali dobrym słowem, dodawali energii i nadziei.

Drodzy Maturzyści!

Przed wami wymagający egzamin maturalny, nie bez kozery nazywany egzaminem dojrzałości. W tym roku trudniejszy, ponieważ będzie odbywał się w czasie pandemii koronawirusa. Zostanie przeprowadzony w drugiej połowie czerwca lub na początku lipca, o jego dokładnym terminie  z 3-4 tygodniowym wyprzedzeniem poinformują Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Nie zostaniecie sami z wyzwaniem, jakim jest przygotowanie się do przesuniętego egzaminu maturalnego. Nie wątpię, że wychowawcy i nauczyciele w dalszym ciągu będą Was wspierać i pospieszą Wam z pomocą. Opieką otaczać Was będą bliscy i przyjaciele. Warto oglądać lekcje w Telewizji Polskiej (w ramach projektu „Szkoła z TVP” realizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej) adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Dużo się uczcie i sporo czytajcie, gdyż kto się dużo uczy i sporo czyta ten dużo wie i więcej rozumie. Nie darmo starożytni Rzymianie powiadali: „Non scholae, sed vitaediscimus” (Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia) oraz „Qidquiddiscis, tibidiscis” (Czegokolwiek się uczysz, dla siebie się uczysz). Ucząc się, nie zapominajcie o śnie, zdrowym jedzeniu, chwilach odpoczynku, relaksu i rozrywki. Wiem, że łatwo jest mówić, a trudniej zrobić, ale może moje rady Wam się przydadzą. Gra toczy się o bardzo wysoką stawkę, bowiem od wyniku na maturze zależy otrzymanie indeksu na wymarzone studia i Wasze dalsze losy.

Młodzi Przyjaciele!

Jesteście naszą dumą i chlubą, przyszłością i nadzieją. Zrywacie się do lotu w dorosłość, dojrzałość, samodzielność. Bądźcie jak orły, polskie, królewskie, zwycięskie ptaki, które szybują wysoko. Wypływacie na otwarte morze, na głębię. Bądźcie jak okręty pod pełnymi żaglami, które prują fale znając cel podróży i port przeznaczenia (rzymski poeta, pisarz, filozof i retor Seneka Młodszy pisał: „Jeśli nie wiesz dokąd płyniesz, żaden wiatr nie będzie Ci sprzyjał”). Bądźcie cierpliwi, wytrwali, konsekwentni i odważni – wszak do odważnych świat należy. I nie zniechęcajcie się, albowiem przeszkody są po to, aby je pokonywać, a trudności, żeby hartowały.

Z całego serca życzę Wam znakomitych wyników na maturze. Długie życie przed Wami, więc życzę, aby było udane i spełnione, pełne pięknych chwil. Abyście odnaleźli w nim swoje miejsce, żeby się zrealizowały Wasze plany i spełniły marzenia. Jestem święcie przekonany, że sprostacie wyzwaniu, jakim jest egzamin maturalny w czasie zarazy.

Z życzeniami zdrowia i słowami otuchy

Roman Kowalczyk

Dolnośląski Kurator Oświaty

Aktualizacja z 22 kwietnia 2020 roku:

Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – rekomendacje MEN

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół zajęcia adresowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami, w tym tych objętych kształceniem specjalnym i pomocą psychologiczno-pedagogiczną, organizuje się również za pomocą metod i technik kształcenia na odległość. Kliknięcie w ten odnośnik: SPE_rekomendacje MEN, przeniesie Państwa do strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie przedstawiono kilka rekomendacji dotyczących pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, które mogą być przydatne zarówno nauczycielom, jak i rodzicom.

Aktualizacja z 15 kwietnia 2020 roku:

Polskie Radio na swoim portalu internetowym „E-Lekcje historii” przygotowało zestawienie materiałów dla nauczycieli i uczniów do zdalnej nauki historii. To narzędzie, dzięki któremu w przyjazny sposób można zrozumieć przyczyny, przebieg i skutki najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i świata. Zachęcamy do korzystania z bogatych zasobów Polskiego Radia. Więcej informacji tutaj: e-lekcja historii z Polskim Radiem.

Aktualizacja z 10 kwietnia 2020 roku:

Do 26 kwietnia 2020 roku przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół, związanego z zagrożeniem epidemiologicznym, nauka jest realizowana na odległość. Określone zostały zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzone możliwości oceniania i klasyfikowania uczniów.

Aktualizacja z 06 kwietnia 2020 roku:

Od 6 kwietnia na antenach TVP Kultura, TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD rozpoczęła się emisja materiałów edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych. Lekcje można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku. Emisja premierowa na antenach TVP Kultura i TVP HD w godzinach od 9.00 do 13:00. Powtórki tego samego dnia o 17:00 w TVP Sport i TVP Rozrywka. Więcej informacji tutaj: TV_szkoła_ponadpodstawowa.

Aktualizacja z 03 kwietnia 2020 roku:

Stanowisko Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie zmniejszania liczby realizowanych obowiązkowych zajęć edukacyjnych w stosunku do liczby godzin wynikającej ze szkolnych planów nauczania oraz tygodniowych rozkładów zajęć:   list_DKO (188,4 KiB, 0 hits).

Aktualizacja z 01 kwietnia 2020 roku:

Od 9 do 14 kwietnia 2020 roku w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: MENinfo_przerwa_świąteczna.

Urząd Ochrony Danych Osobowych, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, przygotował poradnik „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”. To materiał, który zawiera najważniejsze informacje na temat bezpiecznego przetwarzania danych podczas kształcenia na odległość. Można go pobrać w tym miejscu:   poradnik_UODO (302,1 KiB, 0 hits).

Dodatkowo UODO opracowało zestaw dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa danych podczas kształcenia na odległość. Są to najważniejsze zasady, o których powinno się pamiętać przygotowując się do lekcji online:   zasady_bezpieczeństwa (180,1 KiB, 0 hits).

Aktualizacja z 26 marca 2020 roku:

Minister Edukacji Narodowej przesłał wersję rozszerzoną poradnika dotyczącego kształcenia na odległość. Można go pobrać w tym miejscu:   poradnik - wersja rozszerzona (1 010,1 KiB, 0 hits).

Informacja od Pani Danuty Zajączkowskiej:

Drodzy Uczniowie

W związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną w kraju, zaplanowana w naszej szkole po raz kolejny akcja jednodniowych praktyk  pn. „Dzień przedsiębiorczości 2020” zostaje zawieszona.

Podaję link do strony akcji: https://dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl.

Pozdrawiam wszystkich Uczniów i Przedsiębiorców, którzy chcieli wziąć udział w tym Projekcie. Życzę już nie tradycyjnego, ale naprawdę dobrego zdrowia w tym trudnym dla nas czasie.

Danuta Zajączkowska – szkolny koordynator akcji

Aktualizacja z 24 marca 2020 roku:

Ponieważ czas zawieszenia zajęć w szkołach został wydłużony do 10 kwietnia 2020 roku (zgodnie z Rozporządzeniem MEN zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19), podjęliśmy w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości działania zmierzające do realizacji podstaw programowych. O szczegółach zostaliście Państwo poinformowani w dniu wczorajszym, za pośrednictwem dziennika elektronicznego (Uczniowie / Rodzice/Opiekunowie prawni).

Minister Edukacji Narodowej przesłał poradnik dotyczący kształcenia na odległość, który można pobrać w tym miejscu:   poradnik (237,9 KiB, 0 hits).

Aktualizacja z 20 marca 2020 roku:

Informacja Rzecznika Prasowego MEN, Pani Anny Ostrowskiej:

Szanowni Państwo,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, GovTech Polska oraz instytucjami publicznymi przygotowaliśmy poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej.

W poradniku zamieściliśmy wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

 • dziennika elektronicznego,
 • strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
 • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

Jednocześnie chciałabym podziękować Państwu za zaangażowanie w tym trudnym dla nas wszystkim czasie. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Zachęcam do sprawdzania na bieżąco informacji zamieszczanych przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Proszę o lekturę komunikatu załączonego do wiadomości/informacji:   2020.03.13_Nauka_zdalna_w_czasie_zawieszenia_zaj_komunikat_MEN.DOCX (160,7 KiB, 0 hits).

Aktualizacja z 19 marca 2020 roku:

Nauczyciele Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości pozostają do dyspozycji uczniów i ich rodziców/opiekunów prawnych (dostępność przez dziennik elektroniczny) od poniedziałku do piątku w godzinach od około 9.00 do około 12.00.

Za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub poczty e-mail uczeń może się również skontaktować ze szkolnym pedagogiem, Panią Małgorzatą Kazimierską (pedagog KSP), oraz ze szkolnym psychologiem, Panem Adamem Chmielowcem (psycholog KSP).

Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła pierwszy kanał edukacyjny on-line. Więcej informacji znajdziesz klikając w ten odnośnik: MEN_kanał_edukacyjny.

Aktualizacja z 17 marca 2020 roku:

Lekcje z internetu – rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym miejscu: MEN_lekcje_z_internetu oraz zdalne_lekcje.

Aktualizacja z 16 marca 2020 roku:

Ministerstwo Edukacji Narodowej proponuje uczniom i nauczycielom pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura. Więcej informacji znajdziesz klikając w ten odnośnik: MEN_pasma_edukacyjne.

Aktualizacja z 15 marca 2020 roku:

Ministerstwo Edukacji Narodowej, na czas zawieszenia zajęć w szkołach, poleca platformy, strony i serwisy internetowe, na których znajdują się materiały edukacyjne. Po kliknięciu w ten link: MEN_nauka_zdalna, zostaniesz przeniesiony na stronę MEN, gdzie znajdują się odnośniki do kilkunastu stron z materiałami edukacyjnymi.

Aktualizacja z 13 marca 2020 roku:

Apel do uczniów:

Drogi Uczniu, w najbliższym czasie zrezygnuj z wszelkich spotkań towarzyskich i:

 • nie chodź na dyskoteki,
 • nie przesiaduj w galeriach handlowych,
 • zrezygnuj z kina, kawiarni i restauracji,
 • nie korzystaj z komunikacji publicznej (lub ogranicz ją do niezbędnego minimum),
 • nie uczestnicz w spotkaniach towarzyskich,
 • zrezygnuj z wycieczek!

Źródło informacji: apel do uczniów.

Od 12 do 25 marca 2020 roku funkcjonowanie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie Szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej, wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Informacje dla Państwa:

 • zajęcia w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości będą zawieszone na 2 tygodnie, od 12 marca 2020 roku uczniowie nie przychodzą do Szkoły (zawieszone zostają również zajęcia realizowane w ramach praktycznej nauki zawodu, za wyjątkiem praktycznej nauki zawodu pracowników młodocianych);
 • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły, realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Bardzo proszę Państwa rodziców/opiekunów prawnych, uczniów, nauczycieli o codzienne sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym. W miarę rozwoju sytuacji będę Państwa informował o kolejnych krokach, podejmowanych przez zespół kierowniczy Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości.

Zachęcam do lektury komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej: informacja MEN.

Apel do uczniów i rodziców/opiekunów prawnych wystosowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłodzku:

Rafał Hankus – dyrektor KSP