Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości w Kłodzku, Kłodzko

JEDYNE TECHNIKUM POWIATU KŁODZKIEGO NOTOWANE W RANKINGU PERSPEKTYWY 2019

Technicy informatycy z KSP wzięli udział w I edycji „Strefowego Mini Makeathonu”

11 stycznia 2019 roku uczniowie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości pracujący w kole zainteresowań Robotyka KSP udali się do Wałbrzycha, by w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”, która jest jest liderem Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU”, wziąć udział w I edycji „Strefowego Mini Makeathonu”. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy 3TJ (technik informatyk): Jakub CHACHOWSKI, Kacper CISZEWSKI, Patryk GLIŃSKI i Jakub IWANOWICZ oraz ich opiekun – Pan Andrzej SZPULAK.

Czym jest Makeathon? Jest on doskonałym sposobem na współpracę z uczniami z rożnych szkół, którzy interesują się i którym nie są obce zagadnienia związane z robotyką i automatyką. Umożliwia wykorzystanie kreatywności do innowacji i odkrywanie nowych rozwiązań. Celem warsztatów jest pomoc uczniom w zdobywaniu doświadczenia w procesie projektowania.

Podczas zajęć (teoretycznych i praktycznych), prowadzonych przez wykładowców z Politechniki Wrocławskiej, uczniom KSP zostało przedstawione i pokazane jak działa: arduino, sterowanie diodami LED, sterowanie serwami (za pomocą potencjometrów), sterowanie serwami (programowo), pobieranie informacji z czujnika ultradźwiękowego – odległość, schemat połączenia układu elektronicznego, metodologia rozwiązywania problemów design thinking podczas szybkiego prototypowania.

Uczniowie z pomocą prowadzącego oraz zdobytej wiedzy rozwiązywali postawiony przed nimi problem.

Rafał Hankus