Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości w Kłodzku, Kłodzko

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w KSP – aktualizacja 26.03.20r.

Aktualizacja z 26 marca 2020 roku:

Minister Edukacji Narodowej przesłał wersję rozszerzoną poradnika dotyczącego kształcenia na odległość. Można go pobrać w tym miejscu:   poradnik - wersja rozszerzona (1 010,1 KiB, 0 hits).

Informacja od Pani Danuty Zajączkowskiej:

Drodzy Uczniowie

W związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną w kraju, zaplanowana w naszej szkole po raz kolejny akcja jednodniowych praktyk  pn. „Dzień przedsiębiorczości 2020” zostaje zawieszona.

Podaję link do strony akcji: https://dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl.

Pozdrawiam wszystkich Uczniów i Przedsiębiorców, którzy chcieli wziąć udział w tym Projekcie. Życzę już nie tradycyjnego, ale naprawdę dobrego zdrowia w tym trudnym dla nas czasie.

Danuta Zajączkowska – szkolny koordynator akcji

Aktualizacja z 24 marca 2020 roku:

Ponieważ czas zawieszenia zajęć w szkołach został wydłużony do 10 kwietnia 2020 roku (zgodnie z Rozporządzeniem MEN zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19), podjęliśmy w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości działania zmierzające do realizacji podstaw programowych. O szczegółach zostaliście Państwo poinformowani w dniu wczorajszym, za pośrednictwem dziennika elektronicznego (Uczniowie / Rodzice/Opiekunowie prawni).

Minister Edukacji Narodowej przesłał poradnik dotyczący kształcenia na odległość, który można pobrać w tym miejscu:   poradnik (237,9 KiB, 0 hits).

Aktualizacja z 20 marca 2020 roku:

Informacja Rzecznika Prasowego MEN, Pani Anny Ostrowskiej:

Szanowni Państwo,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, GovTech Polska oraz instytucjami publicznymi przygotowaliśmy poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej.

W poradniku zamieściliśmy wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

 • dziennika elektronicznego,
 • strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
 • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

Jednocześnie chciałabym podziękować Państwu za zaangażowanie w tym trudnym dla nas wszystkim czasie. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Zachęcam do sprawdzania na bieżąco informacji zamieszczanych przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Proszę o lekturę komunikatu załączonego do wiadomości/informacji:   2020.03.13_Nauka_zdalna_w_czasie_zawieszenia_zaj_komunikat_MEN.DOCX (160,7 KiB, 0 hits).

Aktualizacja z 19 marca 2020 roku:

Nauczyciele Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości pozostają do dyspozycji uczniów i ich rodziców/opiekunów prawnych (dostępność przez dziennik elektroniczny) od poniedziałku do piątku w godzinach od około 9.00 do około 12.00.

Za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub poczty e-mail uczeń może się również skontaktować ze szkolnym pedagogiem, Panią Małgorzatą Kazimierską (pedagog KSP), oraz ze szkolnym psychologiem, Panem Adamem Chmielowcem (psycholog KSP).

Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła pierwszy kanał edukacyjny on-line. Więcej informacji znajdziesz klikając w ten odnośnik: MEN_kanał_edukacyjny.

Aktualizacja z 17 marca 2020 roku:

Lekcje z internetu – rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym miejscu: MEN_lekcje_z_internetu oraz zdalne_lekcje.

Aktualizacja z 16 marca 2020 roku:

Ministerstwo Edukacji Narodowej proponuje uczniom i nauczycielom pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura. Więcej informacji znajdziesz klikając w ten odnośnik: MEN_pasma_edukacyjne.

Aktualizacja z 15 marca 2020 roku:

Ministerstwo Edukacji Narodowej, na czas zawieszenia zajęć w szkołach, poleca platformy, strony i serwisy internetowe, na których znajdują się materiały edukacyjne. Po kliknięciu w ten link: MEN_nauka_zdalna, zostaniesz przeniesiony na stronę MEN, gdzie znajdują się odnośniki do kilkunastu stron z materiałami edukacyjnymi.

Aktualizacja z 13 marca 2020 roku:

Apel do uczniów:

Drogi Uczniu, w najbliższym czasie zrezygnuj z wszelkich spotkań towarzyskich i:

 • nie chodź na dyskoteki,
 • nie przesiaduj w galeriach handlowych,
 • zrezygnuj z kina, kawiarni i restauracji,
 • nie korzystaj z komunikacji publicznej (lub ogranicz ją do niezbędnego minimum),
 • nie uczestnicz w spotkaniach towarzyskich,
 • zrezygnuj z wycieczek!

Źródło informacji: apel do uczniów.

Od 12 do 25 marca 2020 roku funkcjonowanie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie Szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej, wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Informacje dla Państwa:

 • zajęcia w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości będą zawieszone na 2 tygodnie, od 12 marca 2020 roku uczniowie nie przychodzą do Szkoły (zawieszone zostają również zajęcia realizowane w ramach praktycznej nauki zawodu, za wyjątkiem praktycznej nauki zawodu pracowników młodocianych);
 • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły, realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Bardzo proszę Państwa rodziców/opiekunów prawnych, uczniów, nauczycieli o codzienne sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym. W miarę rozwoju sytuacji będę Państwa informował o kolejnych krokach, podejmowanych przez zespół kierowniczy Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości.

Zachęcam do lektury komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej: informacja MEN.

Apel do uczniów i rodziców/opiekunów prawnych wystosowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłodzku:

Rafał Hankus – dyrektor KSP