Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości w Kłodzku, Kłodzko

Technik pojazdów samochodowych

Krótka informacja na temat zawodu technik pojazdów samochodowych – plik do pobrania:   TPS (558,5 KiB, 0 hits)

 

 

10 grudnia 2018 roku nauczyciele zawodu Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości, pan Andrzej Biernat i pan Przemysław Stuglik, przeprowadzili kolejne warsztaty tematyczne dla uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej. Odbyły się warsztaty:

  • „Demontaż silnika spalinowego” – dla przyszłych techników pojazdów samochodowych oraz
  • „Złóż komputer” – dla przyszłych techników informatyków.

Nasi goście, prócz wykonywania zadań typowych dla technika pojazdów samochodowych i technika informatyka, mogli porozmawiać z nauczycielami na temat szkoły oraz przedmiotów zawodowych – zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Obejrzeli również pracownie, w których w przyszłości będą się kształcić.

Dzisiaj odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kłodzku, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Kłodzku, ze Szkoły Podstawowej z Krosnowic oraz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi z Szalejowa Górnego.

Serdecznie dziękujemy za wizytę w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości.

Rafał Hankus

 

26 listopada 2018 roku odbyły się drugie w tym roku szkolnym warsztaty tematyczne dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów. Warsztaty „Złóż komputer” były skierowane do uczniów, którzy chcieli zobaczyć, czym między innymi zajmuje się technik informatyk. Natomiast warsztaty „Demontaż silnika spalinowego” kierowaliśmy do przyszłych techników pojazdów samochodowych oraz mechaników pojazdów samochodowych. Uczestnicy warsztatów w praktyce poznawali tajniki zawodów, którymi się interesują. Przy okazji, podczas swojej pracy, mogli porozmawiać z nauczycielami zawodu w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości, panem Przemysławem Stuglikiem („Złóż komputer”) i panem Andrzejem Biernatem („Demontaż silnika spalinowego”). Mogli także zobaczyć, w jakich pracowniach uczą się przyszli technicy informatycy, technicy pojazdów samochodowych i mechanicy pojazdów samochodowych.

Odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kłodzku, Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kłodzku oraz Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Kłodzku. Serdecznie dziękujemy za wizytę w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości zarówno uczniom, jak i ich opiekunkom, ale także Dyrektorom szkół, czyli Pani Iwonie BANYŚ, Pani Agnieszce KAWIE i Panu Krzysztofowi SZKUDLARKOWI za wyrażenie zgody na udział uczniów w warsztatach.

Rafał Hankus