Projekt SZKOŁY SUKCESU ZAWODOWEGO

Tytuł projektu: Szkoły sukcesu zawodowego

Lider projektu: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych

Partnerzy projektu: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Powiat Świdnicki

Odnośnik do strony Partnera projektu: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Realizatorzy projektu: Kłodzka Szkoła PrzedsiębiorczościNoworudzka Szkoła Techniczna

Projekt skierowany jest do uczniów Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości oraz do uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej w powiecie kłodzkim oraz do nauczycieli kształcenia zawodowego i pracowników pedagogicznych z tych szkół.

Termin realizacji: od 02.03.2020 do 28.02.2022

Wartość dofinansowania z UE: 2 179 185,46 złotych

Głównym celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów kształcenia zawodowego Powiatu Kłodzkiego oraz wzrost kompetencji nauczycieli praktycznej nauki zawodu i pracowników pedagogicznych poprzez:

– staże i praktyki zawodowe dla uczniów,

– kursy kwalifikacyjne dla uczniów,

– zajęcia specjalistyczne dla uczniów,

– zajęcia specjalistyczne pozalekcyjne dla uczniów,

– doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów,

– szkolenia specjalistyczne dla nauczycieli,

– studia podyplomowe dla nauczycieli,

– kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli,

– kursy przygotowawcze do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz do egzaminów maturalnych dla uczniów,

– wycieczki zawodoznawcze.

W Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości w wakacyjnych stażach w ramach projektu wzięło udział 17 uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik informatyk. Kolejne staże rozpoczną się w październiku 2020 roku, a następne będą miały miejsce w marcu, maju i wrześniu/październiku 2021 roku.

Uczniowie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości, od początku września 2020 roku, biorą udział w zajęciach specjalistycznych o nazwie (w nawiasie nauczyciel/nauczyciele prowadzący zajęcia):

„Grafika komputerowa 3D” (Ireneusz BASAJ, Teresa KLOC),

„Zakładanie i prowadzenie e-sklepu” (Jacek DĄBROWNY),

„Aplikacje internetowe i mobilne” (Mariusz LITWIŃSKI),

„Programowanie w języku C++” (Szymon KRZELOWSKI, Przemysław STUGLIK),

„Pracownik hotelarski – ekspert w swojej dziedzinie” (Agnieszka POSTAWA),

„Kuchnia regionalna” (Małgorzata PUCHALSKA),

„Potrawy kuchni śródziemnomorskiej” (Joanna ZDANOWICZ).

Wszyscy uczniowie objęci wsparciem w ramach projektu „Szkoły sukcesu zawodowego” biorą udział w zbiorowych i indywidualnych zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego prowadzonych przez Joannę BIESIADECKĄ, Mariolę BIL, Marka KRÓLIKOWSKIEGO, Beatę STRYCHARZ oraz Joannę ZDANOWICZ.

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych:

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego:

Powiat Kłodzki:

Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości: